Grupa Biblijna - "Czytamy Pismo Święte"

Celem spotkań, przeznaczonych dla dorosłych, jest lepsze poznanie Pisma św.
Spotkania: w czwarty czwartek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej.
Opiekun grupy: Ks. Marek Augustyn

Biblijny Krąg w parafii Piwniczna - Zdrój istnieje od kilku lat.
Założycielem grupy był ks. Prałat Jan Wątroba. Grupa ta liczy około 30 osób.
Każda lekcja jest cenna dla tych, którzy Pismo Święte traktują jako fundament życia duchowego. Lektura Biblii nie jest łatwa, ktoś powiedział - „Biblia jest żywiołem bez dna i granic”.
Słowo Boże kształtuje sposób życia patrzenia na świat i na drugiego człowieka. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” (św. Hieronim).

Dla przypomnienia - zasady czytania Pisma Świętego:
Modlitwa przed medytacją: Panie Jezu, Ty jesteś Światłością świata. Kto idzie za Tobą nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia. Nie ukrywaj przede mną Twej mądrości, a ponieważ powiedziałeś: „Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy w Mnie - niech przyjdzie do Mnie i pije”(J. 7,37), racz mi objawić swoje tajemnice. Pobłogosław mnie Boże!.
Czytaj codziennie w Biblii wyznaczony fragment. Pozwoli ci to lepiej poznać Stwórcę i Jego wolę. Pomyśl o tym co przeczytałeś. Jaka jest główna postać w przeczytanym tekście? Czego można się nauczyć, dowiedzieć o Bogu? Czy znajdujesz tutaj dobry przykład do naśladowania czy zły, do wystrzegania się go? Który werset tekstu jest dla Ciebie najpiękniejszy?
Podkreśl czy wypisz w notatniku - kalendarzyku złoty werset. Przypomnij go sobie w ciągu dnia. Zrealizuj te słowa w codziennym swoim życiu.

Gorąco zachęcamy do tego, aby samemu codziennie podejmować wysiłki zmierzające do pogłębienia naszej znajomości biblijnych zagadnień.
Biblia - to coś więcej niż tylko Księgi, gdyż one są Księgami żywego Słowa, którym jest sam Jezus Chrystus, a który mówiąc do nas, sam realnie staje się wśród nas obecny.
Dlatego za Romanem Brandstaetterem zanieśmy hymn do Biblii:

„Bądź pozdrowiona
I pochwalona,