Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Zastępca Sekretarza: Kinga Słaby
Skarbnik: Mikołaj Gondek
Asystent: Ks. Andrzej Tarasek

Spotkania: Dom katechetyczny – piątki, godz. 19:00 (z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca)

„Przez cnotę, naukę i pracę
Służyć Bogu i Ojczyźnie - GOTÓW!”

To zawołanie znane jest przez wszystkich "KSMowiczów". Każdy należący do grupy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży stara się je spełniać i dawać przykład innym w swoim środowisku. Nasza grupa składa się z 20 osób; a cieszmy się tym, że dołączają kolejni chętni. Przychodzimy z różnych domów i szkół, każdy wnosi ze sobą coś innego – wyjątkowego: swoją osobowość; charakter i czasami wielką energię – ale łączy nas wiara w Pana Boga.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza młodych ludzi między 16. a 30. rokiem życia, którzy pragną zmieniać otaczającą ich rzeczywistość, dzięki ciągłemu kształtowaniu swojej młodości i dążeniu do najlepszej wersji samego siebie.
Podstawą działania w Stowarzyszeniu jest SŁUŻBA – służba Bogu w spotykanych ludziach.

KSM ma charakter APOSTOLSKI – nastawiony jest na wychodzenie do innych ludzi, po to, aby pozyskać ich dla Chrystusa. Mamy świadczyć o Chrystusie i Jego miłości w każdych przestrzeniach naszego życia i w każdej chwili – w pracy, szkole, na studiach, na imprezie, podczas spotkania ze znajomymi – zawsze.
KSM wychowuje młodych Polaków w duchu PATRIOTYZMU.
KSM to przede wszystkim miejsce kształtowania swojego charakteru i swojej duchowości opartej na formacji osobistej, wspólnotowej i tożsamościowej.

Nasze wspólne działania to między innymi akcja „Kreda” sprzedawana w święto Trzech Króli, czy udział w kiermaszu świątecznym. W drugą niedzielę miesiąca od września do października obstawiamy Mszę Świętą stanową o godzinie 10.00. Jest to Msza święta dedykowana szczególnie młodzieży ze stosowną homilią. Jako grupa działająca przy parafii w Piwnicznej – Zdroju włączamy się w życie wspólnoty przez adoracje prowadzone w wyznaczone pierwsze piątki. W Wielkim Poście prowadzimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 19:00. Tradycją jest prowadzona modlitwa za zmarłych na cmentarzu w Dzień Zaduszny; oraz uczestniczenie w wielu różnych wydarzeniach naszej parafii …

Niektórzy z naszego oddziału ukończyli szkolenie pierwszego stopnia i złożyli przyrzeczenie. KSM to nie tylko praca i służba bliźniemu, ale także wspólne wyjazdy i rajdy, aby zintegrować się jeszcze bardziej.

Na spotkania zapraszamy osoby od 8 klasy szkoły podstawowej do osób studiujących.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to miejsce właśnie dla Ciebie!

Co otrzymasz będąc w KSM?

• nowe znajomości/przyjaźnie/miłości
  • radość z czynienia dobra bliźnim
  • niesamowite, niezapomniane wspomnienia
  • pogłębienie swojej wiary z Bogiem