Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej -
oddział w parafii pw NNMP w Piwnicznej - Zdroju im. Grzegorza Przemyka

Służyć Bogu i Ojczyźnie - Gotów!
Prezes: Wiktoria Broniszewska
Z-ca prezesa: Anna Gucwa
Sekretarz: Jadwiga Ortyl
Skarbnik: Rafał Kiebzak
Asystent: Ks. Krzysztof Czech

„Przez cnotę, naukę i pracę
Służyć Bogu i Ojczyźnie - GOTÓW!”

To zawołanie jest przez wszystkich "KSMowiczów" doskonale znane, jednocześnie wszyscy staramy się je spełniać i dawać przykład innym.
Nasza grupa składa się z 17 osób. Każdy wnosi coś innego, coś wyjątkowego przez co uczymy się od siebie nawzajem. Mimo różnych charakterów, przyzwyczajeń mamy jedną najważniejszą cechę wspólną - wiarę w Boga. To ona jest podstawą do wszelkich działań indywidualnych i grupowych. Bez niej nie byłoby takiej grupy jaką jest KSM.

Nasze wspólne działania to między innymi akcja „Kreda” sprzedawana jak co roku w święto Trzech Króli oraz szczególnie w 2020 roku sprzedawane flagi papieskie w nawiązaniu do rocznicy urodzin Papieża Rodaka. Co drugą niedzielę miesiąca obstawiamy Mszę Świętą stanową o godzinie 10.00. Jest to Msza św. dedykowana szczególnie młodzieży ze stosownym kazaniem.
Nasza wspólnota "KSMowa" to również działania z innymi oddziałami po to, aby się zintegrować. Ostatnią naszą współpracą było nagranie piosenki „Biały Pielgrzym” na 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II. Mieliśmy przyjemność współpracować z KSM Jadowniki.
KSM to nie tylko praca i służba bliźniemu, we wakacje organizowane są wyjazdy, na które jeździmy wspólnie aby zintegrować się jeszcze bardziej. To idealny czas aby się zregenerować i nabrać sił na kolejny pracowity rok.

Na spotkania zapraszamy osoby od 15 roku życia (8 klasy podstawówki) do osób studiujących - szukających rozrywki.

Co otrzymasz będąc w KSM?

• nowe znajomości/przyjaźnie/miłości
  • radość z czynienia dobra bliźnim
  • niesamowite, niezapomniane wspomnienia
  • pogłębienie swojej wiary z Bogiem