Akcja Katolicka

Została powołana do istnienia z końcem roku 1997. Obecnie liczy 20 aktywnych członków.

Prezes Parafialnego Oddziału: Tadeusz Jarzębak
Sekretarz: Józef Wietrzak
Skarbnik: Józef Zieliński
Asystent kościelny: ks. Janusz Balasa
Spotkania: w trzecią niedziele miesiąca - jedna godzina przed wieczornym nabożeństwem
(natomiast w zimie - po wieczornym nabożeństwie)

Członkowie Akcji Katolickiej obok formacji duchowej i poznawania nauki społecznej Kościoła Katolickiego podjęli troskę i opiekę nad parafialną świetlica czynną w każdy wtorek i czwartek w godz. 15.00 - 17.00. W każdym dniu działania świetlicy, obok dyżurujących dwóch wolontariuszy nauczycieli, jest obecnych do pomocy dwóch członków AK.

Akcja Katolicka bierze również udział w spotkaniach diecezjalnych, przygotowuje liturgię czy prowadzi różaniec w Radiu Plus. Na ostatnim miesięcznym spotkaniu Akcja Katolicka podjęła zadanie opieki nad pomocą dla wiernych w zakresie doprowadzania do spotkań oferujących dorywczą pracę i szukających jakiejkolwiek pracy - " Dorywcza praca".