Liturgiczna Służba Ołtarza

Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie.
Spotkania: Dom Katechetyczny:
Opiekun grupy: ks. Mateusz Odziomek

Liturgiczna Służba Ołtarza parafii Piwniczna – Zdrój to grupa prawie 50 młodych chłopców, którzy czynnie włączają się w przygotowanie i właściwy przebieg liturgii. W jej skład wchodzą ministranci i lektorzy. Ofiarowują oni swój czas dla Pana Boga, a przez swoją posługę pomagają wiernym w lepszym przeżywaniu liturgii, proklamując Słowo Boże, czy śpiewając psalmy.
Każdy z nich ma wyznaczone służenie obowiązkowe, na którym musi być obecny. Raz w tygodniu ministranci i lektorzy spotykają się na zbiórkach, aby omówić bieżące wydarzenia, ale przede wszystkim by podejmować formację duchową.
Patronem Liturgicznej Służby Ołtarza jest św. Dominik Savio, którego chłopcy stawiają sobie za wzór. Powitanie jakiego używają „Króluj nam Chryste – zawsze i wszędzie” wyraża pragnienie by Jezus, któremu służą zajmował szczególne miejsce w ich życiu i pomógł im w byciu dobrym człowiekiem i chrześcijaninem.

Zbiórki LSO w Piwnicznej - Zdroju - 2018/2019

• Aspiranci - wtorek, godz. 17.30 (czas letni); godz. 15.30 (czas zimowy)
  • Ministranci - poniedziałek, godz. 19.30 (czas letni); godz. 17.30 (czas zimowy)
  • Lektorzy - wtorek, godz. 20.00 (czas letni); godz. 18.00 (czas zimowy)