Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Zwykła - 10.02.2019

1. Nie bój się – mówi do nas Jezus Chrystus. Świadomość Bożej mocy stanowi istotny element chrześcijańskiego życia. Wiedziała o tym nasza Służebnica Boża Janina Woynarowska, która zawsze miała czas, aby „w szaleńczym biegu dnia, zatrzymać się na chwile u stóp Pana.”

2. Bożych gości witamy w naszej wspólnocie i życzymy anielsko-pięknego odpoczynku w słonecznym nastroju.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na prace prowadzone w parafii, wpłacone na konto czy przekazane osobiście. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, gdzie studiuje dwóch naszych kleryków.

4. Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży im. Grzesia Przemyka działający w piwniczańskiej wspólnocie Kościoła, wychodząc naprzeciw zapytaniom dziewcząt i chłopców, zaprasza kolejnych młodych ludzi do współpracy. Młodzi w wieku: 15 – 25 lat mogą zgłaszać się do ks. Krzysztofa Czecha (okres noworocznej rekrutacji wynosi tylko dwa tygodnie).

5. Spotkanie Grupy Synodalnej odbędzie się 17 II, o godz. 18:00 na plebanii.

6. Członkowie Rodzinnego Stowarzyszenia „CHOŁPINA” zbierają dzisiaj, przy Krzyżu misyjnym, podpisy w ramach inicjatywy ponownej lokalizacji jednostki wojskowej w Nowym Sączu, odwołującej się do tradycji 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Warto włączyć się do tego apelu poparcia.

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, szczególnie „Gościa Niedzielnego”, w którym znajduje się dużo treściwych i podnoszących na duchu artykułów.