Przedstawiciele społeczności parafialnej: Rady duszpasterskiej, Sióstr Miłosierdzia, Dzieci Maryi, lektorów i ministrantów, młodzieży, Dyrekcji szkół i nauczycieli, dzieci szkolnych, parafialnego oddziału Caritas, Róż Różańcowych, Grup modlitewnych, Biblioteki parafialnej, Poradni rodzinnej, jak również: Stowarzyszenie Nasz Dom, oddział PTTK, Straż Pożarna oraz firma Piwniczanka, wyrazili swoją wdzięczność za wspólne lata i zapewnili o pamięci modlitewnej.
W czasie tej uroczystej Mszy św. Burmistrz MiG Piwniczna-Zdrój nadał ks. Prałatowi Janowi Wątrobie Tytuł Honorowego Obywatela Królewskiego Miasta Piwniczna-Zdrój.

Nadanie Tytułu Honorowego Obywatelstwa

Fragment z przemównienia Burmistrza MiG Piwniczna - Zdrój p. Edwarda Bogaczyka:
"... Przewielebny Księże Prałacie, na okoliczność przekazania funkcji nowemu proboszczowi naszej parafii, Rada Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój jednomyślnie Tobie nadała honorowy tytuł. [...] Tytuł Honorowego Obywatela jest czymś wyjątkowym, czymś nadzwyczajnym, nadawanym indywidualnie przez samą Radę osobom szczególnie wpisującym się w życie i dzieła naszego miasta. [...] Jestem przekonany, że Twoją misję kapłańską z myślą przewodnią, że "Bóg jest miłością, a wy wszyscy braćmi jesteście" - tu zebrani, jako Twoi bracia i siostry, dziś w pełni czujemy. ... "

"Ksiądz Prałat Jan mo duse i ciało, jak na górola przystało bo górol to przecie cłowiek w honorze, w myśli i w mowie. A mowa Jego na pocud, słuchomy je ze świyrckiem w łoku, słuchomy jak płynie i płynie po serc parafian krainie. Ta mowa serce podźwignie, radościom nadziejom mignie, zostaje dziesi w sumieniu, pumogo w przemienieniu.
Ksiądz prałat to górol prawdziwy i nifto sie temu nie dziwi, bo i gwarom pogodo i za górami przepodo. Zno Go Niemcowo, Fiedorek i inksyf wiyrsycków pore, na Piwoworówce w kaplicy słów Jego nie policy. A nózki Prałata zdeptały nie ino dekanat cały i cestochowskie kraje i nadwileńskie gaje. Ksiądz-górol do głębi do kości, w sercu Mu Łaska gości.
Góralskom filozofijom na co dzień przecie zyje. Wiara, modlitwa, serdecnoś, w ponasuwaniu wiecnoś, wesołoś, pocucie humoru, kwolenie Boga do wtóru z ptoskami i polnem konikiem prostem góralskiem językiem.
Ksiądz prałat górolski gazda, wiedła mu sie gazdówka kozdo, bez te dwadzieścia seś roków godać by ło tem syroko.
Dzisiok przysła ta kwila, do proboscowskiego cywila nas dobry pasterz łodchodzi. Zeby tom kwile łosłodzić, cosik se zaśpiywomy, moze kapecke przygromy.
Ale dziękuwać potrzeba, łod ziemie jaz do nieba, za Łaski co księdza przyczynom na piwnicoków płynom. Ni ma dziś tutok takiego co by nie uznoł tego, ze wiyrchuwemi ściyzkami chodzili my nie sami. Ino za dobrem bacom łowiecki sie nie tracom.
Bóg zapłoć serdecne scyre za kazdom jednom kwile, którąś nos księze Janie wiód po ziemski polanie. Teroz Ty górol prawdziwy bydź między nami scynśliwy.
Niekze Pon Bóg nagrodzi po ziemski pielgrzymce wodzi. A my pociyrzem scyrem wywdzięcymy te kwile."

Wanda Łomnicka-Dulak

25 listopada 2013 r. zmarł Ks. Prałat Jan Wątroba
26 listopada 2023 - odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy ku czci Ks. Parałata Jana Wątroby