Ogłoszenia duszpasterskie - Wniebowstąpienie Pańskie - 24.05.2020

1. „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” – zapewnia Chrystus, wstępujący do Nieba na oczach Apostołów. Boża obecność stanowi dla nas ogromną nadzieję i moc zawsze, zwłaszcza wtedy, gdy jest ciężko i tak po ludzku trudno. A takie chwile są doświadczeniem każdego człowieka.

2. Kolejna katecheza internetowa dla dzieci naszej parafii, pt. „Bilet do Nieba”, rozpocznie się dzisiaj, 24 V, o godz. 14:30.

3. Z okazji Dnia Matki zapraszamy do modlitewnej wdzięczności podczas celebrowanych Mszy świętych oraz wieczornej majówki w najbliższy wtorek.

4. Spotkanie formacyjne kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w kościele, 28 V, o godz. 18:30. Ksiądz Biskup udzieli tego sakramentu naszej młodzieży w sobotę – 4 lipca. Natomiast I Komunia święta dla dzieci odbędzie się zgodnie z planem – 21 czerwca.

5. Nabożeństwo majowe sprawujemy w kościele codziennie, o godz. 18:30.

6. Diakoni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie wchodzą na drogę rekolekcji przed święceniami kapłańskimi, stąd w tym wirusowym czasie otoczmy kandydatów do prezbiteratu, przełożonych i wychowawców naszą ufną modlitwą.

7. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego przeżywamy w przyszłą niedzielę; zaś w kokuszczańskiejkaplicy odpust – Msza święta bez procesji, o godz. 9:00.

8. Przestrzegajmy nadal podawanych zasad, które w trwającym czasie pandemii służą bezpieczeństwu oraz zdrowiu wszystkich, a szczególnie najsłabszych i schorowanych.

9. Warto nabyć „Gościa Niedzielnego” z historycznym dodatkiem, o bohaterskich Polakach z czasów II wojny światowej.

10. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Franciszka Ambroży oraz śp. Emil Długosz. Miłosiernemu Bogu, polecajmy ich nieśmiertelne dusze.