Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Wielkiego Postu - 10.03.2019

1. „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” – słyszymy dzisiaj, w I niedzielę Wielkiego Postu. To ważne, aby dobrze rozpocząć ten święty czas i karmić się Bożą prawdą, na wzór naszej Służebnicy Bożej Janiny Woynarowskiej.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, wpłacone na konto czy przekazane osobiście a przeznaczone na prace prowadzone w naszej wspólnocie. Dobrego Boga prośmy o ciągłe błogosławieństwo, a Maryję o matczyną opiekę w pracach widocznych i niewidocznych dla oka ludzkiego.

3. Wiara i Tradycja Kościoła zapraszają do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, które są sprawowane w naszej parafii wg następującego porządku: Gorzkie Żale – niedziela, godz. 16:00; Droga Krzyżowa – piątek, godz. 15:30 (dla dzieci), 16:30 i 19:00. Droga Krzyżowa w Kokuszce jest odprawiana w sobotę, o godz. 16:00. Kochający i zbawiający Jezus Chrystus czeka na dzieci, młodzież, dorosłych oraz ludzi w podeszłym wieku.

4. Naszego papieża Franciszka otoczmy szczególną modlitwą w najbliższą środę, kiedy świętuje VI rocznicę wyboru na Stolicę św. Piotra.

5. Msza święta dla członków Stowarzyszenia „Nasz Dom”, bliskich oraz przyjaciół zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, o godz. 14:00.

6. Diakon Wojciech Mróz – alumn VI roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie rozpoczyna posługę duszpasterską w naszej parafii, aż do Świąt Wielkanocnych włącznie. Modlitewna gościnność i szczera otwartość niech stanowią bramę oraz wnętrze wspólnoty Kościoła do której wchodzi pośród nas … Tak, aby chciało się radośnie i gorliwie pracować, u progu kapłaństwa.

7. Warto przekazać 1 % swojego podatku na potrzeby Caritas Diecezji Tarnowskiej, która służy w duchu miłosierdzia ludziom potrzebującym. W gablocie znajduje się plakat, ułatwiający dokonanie wpisu na formularzu podatkowym, zaś na regale pod chórem stosowne ulotki.

8. Dla karmienia się słowem Bożym przydatna jest prasa katolicka, stąd zachęcamy do nabycia szczególnie „Gościa Niedzielnego”, z artykułami wprowadzającymi ufnie w zbawczy okres Wielkiego Postu.

9. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Kowalczyk oraz śp. Ryszard Porębski. Miłosiernemu Bogu, polecajmy ich nieśmiertelne dusze.