Str. Główna

ks. Krzysztof Czech

Kaplica bł. Księdza Jerzego

Decyzją Ordynariusza ks. Biskupa Wiktora Skworca 14 sierpnia 2009 r. nowym proboszczem zostaje mianowany ks. mgr Krzysztof Czech (ur. 1967).
Święcenia kapłańskie przyjął w 1992 r. w katedrze tarnowskiej z rąk Biskupa Józefa Życińskiego. Pierwsze 3 lata pracy kapłańskiej w parafii Grybów. Następnie 8 lat w Katedrze w Tarnowie oraz 6 lat w parafii św. Mikołaja w Bochni.
Od roku 1995 ks. Krzysztof pełni funkcję Asystenta Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Dziecezji Tarnowskiej.

2009 - wykonanie nowego nagłośnienia naszego kościoła przez firmę "RDUCH".
2010 - malowanie dachu, wymiana drzwi i okien w kaplicy w Kokuszce.
2011 - malowanie dachu w kaplicy na Piwowarówce. Całkowity remont domu gospodarczego koło plebani. Wymiana rynien w Domu Katechetycznym. Przygotowanie niezbędnej dokumentacji i projektów oraz rozpoczęcie prac ziemnych na placu religijno - turystycznym im. błogosławionego Jana Pawła II. Październik - poświęcenie patriotyczno - religijnej kaplicy im. błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.
2012 - kontynuacja prac przy placu religijno - turystycznym im. błogosławionego Jana Pawła II. Czyszczenie oraz malowanie blachy na dachu kościelnym.
2013 - zakończono inwestycję malowania malawania dachu świątyni. Odczyszcono i pomalowano dach plebani. Wymieniono okna i drzwi w kaplicy w Kokuszce.  Zakupiono nowe ornaty żałobne i inne szaty oraz naczynia liturgiczne. Zakupiono sprzęt do sprzątania kościoła. Wybudowano toaletę koło kościoła.  Wydano publikacę o proboszczach parafii od XIV wieku oraz o kapłanach rodakach „Z ludu i dla ludu”. Kontynuacja prac przy placu religijno – turystycznym im. Jana Pawła II: założono stylizowane bramy wjazdowe, obłożono kamieniem ogrodzenie, wykonano groty Matki Bożej, odwodniono plebanię, wykonano punkt widokowy na plac, prowadzono prace przy skarpie i alejkach prowadzących od kościoła do ołtarza na placu, rozpoczęto prace przy ołtarzu.
Wrzesień - Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego.

HISTORIA PARAFII | AKTUALNOŚCI | WSPÓLNOTY | GALERIA | LINKI | MEDIA | KONTAKT

www.opoka.org.pl